Skip to content ↓

Student Council

2018-2019 

Students Council: 2018-2019

Head Boy XII Science Saurav Deka
Head Girl XII Commerce Mistu Paul
Asst. Head Boy IX A Rohan Prasad Sharma
Asst. Head Girl IX A Namrata Nayak
Sl. No. Class Section Captain Vice Captain
1 I A Prithi Raj Roy Mishal Saikia
2 I B Abigail Chingzom Basumatary Darrien Karigapsa
3 I C Ronak Paul Sampriti Barman
4 II A Mayuri Kalita Espita R. Rahman
5 II B Jeet Das Progya Kakati
6 II C Sristi Sah Rajarshi Shivan
7 III A Tanay Sharma Samprity Sarma
8 III B Banani Talukdar Nishant Borgohain
9 III C Parshiv Borgohain Riwaj Sharma
10 IV A Manganleima Yumnam Abhinav Singh
11 IV B Rex Sinha Rikshita Sarkar
12 IV C Rishika Borkotoky Jinisha Baruah
13 V A Archita Gogoi Kaushik kalita
14 V B Kshitiz Poudel Palak Singh
15 V C Jyotirmoy Talukdar Baibhabi Barman
16 VI A Ashiwini Biswas Priya Tiwari
17 VI B Jyotirmoy Talukdar Koshmi Saharia
18 VI C Ankur Borgohain Mridusmita Nayak
19 VII A Riya Rajbongshi Dhrub Das
20 VII B Aniket Choudhury Sabrin Sultana
21 VII C Bidisha Das Baibhav Singh
22 VIII A Prem Khaigougin Kipgen Tushnik Deka
23 VIII B Donald Kumar Das Sawmlalven Valte
24 VIII C Niharim Kalita Alice N. Lienthang
25 IX A Devarshi Mahanta Karan Deka
26 IX B Ushinoor Gogoi Neha Chetri
27 IX C Angshuman Kalita Reshma Begum
28 X A Jyotirmoy Das Anurag Bharadwaj
29 X B Dhrubajyoti Talukdar Indranee Dey
30 X C Md. Niyazul Rahman Nitin Prashad
34 XII Arts Vedanshi Sharma Rahul Sinha
35 XII Commerce Arup Rabha Bedanta Vishal Chetry
36 XII Science Pratyush Acharja Violeena Dutta

2017-2018 

Students Council: 2017-2018

School Captain- Girl 9 C MAYURI SARMA
School Captain- Boy 9 B JEET PATHAK
Head Boy 12 SCIENCE SACHIN PRASAD
Head Girl 12 SCIENCE ARHEE BHUYAN
Sl. No. Class Section Captain Vice Captain
1 I A ABIGAIL ODYUO SIDDHARTH CHOUDHURY
2 I B BORNAAV CHOUDHURY SYEDA TAJMIN AKHTARA
3 I C DHRITISHMAN DEKA MAHEK GOGOI
4 II A JEEPAL NANDINI ADITYA RAJ KAKOTI
5 II B AYUSHI NANG UKOI REENOV SAIKIA
6 II C PARISMITA DAS ANISH DEB GOSWAMI
7 III A ANURAG SARKAR TONMOYEE NATH
8 III B SIBA PRASAD KAR NASHRINA AHMED
9 III C IRIS BHUYAN ANIMESH BAISHYA
10 IV A ELVIS NAMPUI PARI TIWARI
11 IV B BEDANTA KALITA AKRASHANA KASHYAP
12 IV C ANKUSH RAJKHOWA TRIDISHA KASHYAP
13 V A NIKITA RONGPEE K. REMSAN SINGHA
14 V B JYOTISHMAN SAIKIA KHUSHI PRAN BHUYAN
15 V C ABHINNA HAZARIKA ANKIT PHUKAN
16 VI A BHARGABI MEDHI ANUBHAB KALITA
17 VI B SONAMONI DAS TRISHAM DUTTA
18 VI C BIKRAMADITYA SWARGIARY PRAJUKTA ACHARJEE
19 VII A GYANDEEP DAS NOSHIN NILOFER
20 VII B H. P. PETHA ANAL SAMRIDDHI SINGH
21 VII C VISHAL RAJGURU MEDHA BARUAH
22 VIII A ROYAL KIPGEN DEBAHUTI MAHANTA
23 VIII B JUBIN TUMUNG REESHA SINGH
24 VIII C NAMRATA NAYAK MOKSHADUL MOMIN+
25 IX A SHAGUN SINGH NIZAYUL RAHMAN
26 IX B GAURAV KUMAR BARUAH NANCY SINGH
27 IX C CHINMOY MAZUMDAR ABHIJEET SAIKIA
28 X A RUBUL KR. SARMA NASHRIN RUSTOM
29 X B CHANDRAPRAN GARG NABAJYOTI BHARALI
30 X C JAICHAND BORO SANJEEV KALITA
31 XI Arts SNEHA PURKAYASTHA NILUPA AHMED HAZARIKA
32 XI Commerce PARTHA PRATIM KALITA CHANDANA DAS
33 XI Science NIBEDITA KALITA TAHMEED PARVEZ BARBHUIYA
34 XII Arts DUPEE JOSPHINE TAIPODIA L. ROYAL SINGHA
35 XII Commerce ROHAN PRASAD GUPTA DEEPA LEIMA
36 XII Science VINAYAK NATH RICHA SAXENA